İptal ve İade Koşulları

İade / İptal Koşulları Nelerdir ?

ahsaf.com üzerinden satın aldığınız ürünlerin “Cayma Hakkı” elinize ulaştıktan sonra 14 gündür. Satın aldığınız ürünleri MNG Kargo ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. İade talebinizin kabul edilmesi için;

 • İade etmek istediğiniz ürün orijinal ambalajıyla, hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürüne ait hediye, promosyon ve tüm aksesuarlar orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içinde ahsaf.com üzerinden iade talebinizi oluşturmalı ve ürünü yasal süresi içinde tarafımıza göndermelisiniz.
 • Tüketiciye özel olarak hazırlanan ürünler, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler, çabuk bozulma tehlikesi veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iade kabul edilmez.

Satın aldığınız ürün henüz kargoya verilmediyse ahsaf.com üzerinden sipariş iptali yaparak, satın aldığınız ürünleri iptal edebilirsiniz.

Siparişimi nasıl iptal / iade edebilirim?

 • İade sürecini başlatmak için ahsaf.com’da üye girişi yaptıktan sonra “Hesabım” menüsünden “Siparişlerim” sekmesine tıklayın.
 • İade/iptal etmek istediğiniz ürünü bularak işaretleyin ve “İade et” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan pop-up ekranda iade / iptal sebebinizi seçin.
 • İade etmek istediğiniz ürünü, ürün faturası ve ürüne ait hediye, promosyon vb. tüm ürünlerle birlikte MNG kargo ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

PULATHANELİLER GIDA PAZ. SAN. TİC. A.Ş.
Eyüp Sultan, İbni Sina Cd. No:22, 34885 SANCAKTEPE/İSTANBUL

 • İade işleminde ürün ile birlikte tarafınıza ulaşan ürün faturasının bütün nüshaları ile birlikte (varsa) ürüne ait hediye, promosyon vb. tüm aksesuarları da iade ürün ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

 

 

Ücret İadesi Nasıl Yapılıyor ?

Sipariş İptalinde; 

Talebiniz tarafımıza ulaştığında siparişinize ait geri ödeme süreci başlatılır ve sipariş tutarınızın tamamı 5 iş günü içinde kredi kartınıza / banka hesabınıza iade edilir. Ücret iadesi gerçekleşince e-posta yoluyla bilgilendirilirsiniz.

Ürün İadesinde;

 • İade etmek istediğiniz ürünler depomuza ulaştıktan sonra kontrolleri yapılır ve iade talebinizin onaylandığına dair bir e-posta yoluyla bilgilendirilirsiniz. Bu işlem depo yoğunluğuna göre 2-3 iş günü içinde tamamlanır.
 • İade talebiniz onaylandıktan sonra 5 iş günü içinde seçtiğiniz ödeme yöntemine uygun olarak ücret iadesi kredi kartınıza / banka hesabınıza yatırılır ve e-posta yoluyla bilgilendirilirsiniz.
 • Ücret iadelerinde, geri ödemenizin kredi kartınıza / banka hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir. 
 • Siparişiniz esnasında kargo ücreti ödediyseniz, bu tutar geri ödemeye yansıtılmaz.

Ürün İadesinde Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

Ahsaf.com üzerinden verdiğiniz siparişlerde iade ettiğiniz ürünün kargo ücretini ödemezsiniz. Bunun için;

 • İade talebinizin onaylandığı e-postada size verdiğimiz iade kargo kodunu not edin.
 • İade kargo kodunuzu MNG Kargo görevlilerine bildirin.
 • Başka bir kargo firmasından iade gönderimi yapılır ise kargo ücretini karşılayamayız.

 

İade Sürecini nasıl takip edebilirim?

İade sürecini size gönderdiğimiz e-postlardan ve aynı zamanda ahsaf.com üzerinden üye girişi yaparak “Hesabım” sayfasında yer alan “Siparişlerim” bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

Üyeliksiz Siparişlerde Nasıl İptal / İade Yapabilirim?

 • İade sürecini başlatmak için ahsaf.com üzerinde yer alan “İletişim” bölümünden bize e-posta yoluyla talebinizi iletmeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünü, ürün faturası ve ürüne ait hediye, promosyon vb. tüm ürünlerle birlikte MNG kargo ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

PULATHANELİLER GIDA PAZ. SAN. TİC. A.Ş.
Eyüp Sultan, İbni Sina Cd. No:22, 34885 SANCAKTEPE/İSTANBUL

 • İade işleminde ürün ile birlikte tarafınıza ulaşan ürün faturasının bütün nüshaları ile birlikte (varsa) ürüne ait hediye, promosyon vb. tüm aksesuarları da iade ürün ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Üyeliksiz Siparişlerde İade Sürecini Nasıl Takip Edebilirim?

İade sürecini size gönderdiğimiz e-postalardan ve aynı zamanda Müşteri Hizmetlerini (0216 651 09 93)  arayarak takip edebilirsiniz.

Kapıda Ödeme ile Aldığım Siparişlerin Geri Ödemesi Nasıl Yapılır ?

İade süreciniz onaylandığı taktirde geri ödeme süreci şu şekildedir; Kapıda ödeme siparişlerinizde sipariş ücreti kargo firması tarafından tahsil edilmektedir. İade talebiniz olması durumunda ilgili tutarın öncelikle kargo firması tarafından ahsaf.com hesabına geçmesi gerekmektedir, sonrasında ücret iadesi belirtmiş olduğunuz banka hesabınıza aktarılır. Sipariş ücreti bizim tarafımızdan tahsil edilmediği için geri ödeme süreci uzayabilir.

Kapıda Ödeme Hizmet Bedelinin İadesini Alabilir miyim?

Kapıda ödeme hizmet bedeli, kargo şirketinin vermiş olduğu ekstra hizmete dahil olan tutar olması sebebiyle geri ödemesi yapılamamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.